Prawo cywilne

Prawo cywilne to część systemu prawnego z którą każdy ma z nas do czynienia na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Z prawem cywilnym mamy styczność chociażby podczas podpisywania umów (np. wynajem mieszkania, czy umowy z operatorem komórkowym). To wszystko jest częścią, którą obejmuje prawo cywilne. Może się wydawać więc, że czynności z tym związane są proste i zrozumiałe dla każdego z nas, jednak nie zdajemy sobie sprawy ile skutków może przynieść niezaznajomienie się z treścią dokumentu, który podpisujemy.

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie prawa cywilnego, w ramach naszej pracy doradzamy, dokonujemy konsultacji, ale także reprezentujemy klienta przed Sądem każdej instancji czy też urzędami (ZUS, US). W ramach porad prawnych z zakresu prawa cywilnego wykonujemy następujące usługi:
- sporządzanie umów,
- sporządzanie opinii związanych z podpisanymi już umowami,
- pomagamy w sprawach o darowizny,
- rozstrzyganie sporów z operatorami komórkowymi,
- rozstrzyganie sporów w zakresie nienależytego wykonywania umów,
- pomoc w zakresie spadków (nabycie, odrzucenie, zachowek, testamenty),
- pomoc w podziale majątku,
- sprawy o odszkodowania,
- windykacja należności (obsługa skarg komorniczych, negocjacje z dłużnikiem).

Obszar prawa cywilnego jest bardzo rozbudowane dlatego w razie wątpliwości w sporządzaniu dokumentacji, pomocy w poprowadzeniu sprawy cywilnej prosimy o kontakt z naszą Kancelarią. Nasza kancelaria reprezentuje klientów po stronie czynnej (osoba, która wnosi pisma, pozwy, skargi), ale także pomagamy osobom potrzebującej ochrony w sprawach prawnych (występuje w charakterze pozwanego lub jest uczestnikiem postępowania).